ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 22-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց ՀՀ կառավարության հեղինակած ««Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը:
Առաջարկվում է լրատվական կայքերի միջոցով իրականացվող վիճակախաղերի գովազդների նկատմամբ 20% կայքէջի ծավալային սահմանափակման փոխարեն կիրառել ժամային սահմանումը՝ նախատեսելով, որ գովազդները կարող են իրականացվել 22:00-ից մինչեւ 07:00-ն ընկած ժամանակահատվածում: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանը տեղեկացրեց, որ նշված վերահսկողությունը մշտադիտարկման միջոցով իրականացնելու է Պետական եկամուտների կոմիտեն:
Նշված պահանջը վերաբերելու է վիճակախաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի, շահումով խաղերի եւ խաղատների գովազդների համար սահմանված պահանջների խախտումներին:
ԱԺ պատգամավորներ Արթուր Հովհաննիսյանի, Հայկ Կոնջորյանի, Համազասպ Դանիելյանի, Վահագն Հովակիմյանի, Թագուհի Ղազարյանի եւ Սարգիս Խանդանյանի հեղինակած ««Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը հետաձգվեց երկամսյա ժամկետով:

At March 22 sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport, the bill on Amending the Law on Advertising authored by the RA Government in the first reading.
The hourly definition is proposed to apply instead of 20% website page voluminous restriction towards lottery advertising being implemented through news websites, designing that the advertisements can be carried out during the period from 22:00 until 07:00. The RA Deputy Minister of Finance Armen Hayrapetyan informed that the State Revenue Committee will implement mentioned oversight through monitoring.
The mentioned requirement will relate to the violations of the requirements established for lotteries, internet winning games, winning games and casino advertisements. The Committee endorsed the bill.
The debate of the draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Mass Media and on Amending the RA Code on Administrative Offences authored by the NA deputies Artur Hovhannisyan, Hayk Konjoryan, Hamazasp Danielyan, Vahagn Hovakimyan, Taguhi Ghazaryan and Khandanyan was postponed for two months.