ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 22-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց ՀՀ կառավարության հեղինակած ««Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը:
Առաջարկվում է լրատվական կայքերի միջոցով իրականացվող վիճակախաղերի գովազդների նկատմամբ 20% կայքէջի ծավալային սահմանափակման փոխարեն կիրառել ժամային սահմանումը՝ նախատեսելով, որ գովազդները կարող են իրականացվել 22:00-ից մինչեւ 07:00-ն ընկած ժամանակահատվածում: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանը տեղեկացրեց, որ նշված վերահսկողությունը մշտադիտարկման միջոցով իրականացնելու է Պետական եկամուտների կոմիտեն:
Նշված պահանջը վերաբերելու է վիճակախաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի, շահումով խաղերի եւ խաղատների գովազդների համար սահմանված պահանջների խախտումներին:
ԱԺ պատգամավորներ Արթուր Հովհաննիսյանի, Հայկ Կոնջորյանի, Համազասպ Դանիելյանի, Վահագն Հովակիմյանի, Թագուհի Ղազարյանի եւ Սարգիս Խանդանյանի հեղինակած ««Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը հետաձգվեց երկամսյա ժամկետով:

22 марта на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта рассмотрен в первом чтении предложенный правительством проект о внесении изменений в закон «О рекламе».
Предлагается применить ограничение по времени вместо ограничения объемом в 20% для рекламы лотереи через информационные сайты, при условии, что реклама может быть размещена в период с 22:00 до 07:00. Заместитель министра финансов РА А.Айрапетян сообщил, что указанный контроль будет осуществляться Комитетом государственных доходов посредством мониторинга.
Это требование распространяется на нарушения правил, предъявляемых к рекламе   лотерей, азартных игр в интернете, азартных игр и игорных домов (казино).
Обсуждение предложенных группой депутатов проектов о внесении поправок в закон «О средствах массовой информации» и в Кодекс РА об административных правонарушениях отложено сроком до двух месяцев.